LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Thirrja e fortë e Berishës/ “Të ngremë Shqipërinë nga këneta ku e ka zhytur Edi Rama”

26 Tetor 2021, 16:03, Politikë CNA
Thirrja e fortë e Berishës/ “Të ngremë

Ish kryeministri Sali Berisha në takimin e tij me demokratët në Kavajë, është shprehur se Foltorja është bërë një simbol shprese për të gjithë demokratët dhe shqiptarët.

Lideri historik thotë se Foltorja është një thirrje për të gjithë shqiptarët që Shqipëria të ngrihet nga këneta ku e ka zhytur Edi Rama.

?Miqtë e mi, kjo foltore, ka ndezur zemrat, shpresat, mendjet e mbarë shqiptarëve. Foltorja është bërë simbol i shpresës në katër anët e vendit, të kombit dhe në katër anët ku jetojnë shqiptarë. Kjo foltore shënon fillimin e një rrugëtimi të ri, e një udhëtimi misionar drejt përmbysjes së narkoshtetit dhe vendosjes së demokracisë. Ndaj urimi është Zoti iu bekoftë, iu familjet tuaja dhe demokratët kudo janë që e shndërruan foltoren në optimizem, shpresë, dinjitet dhe sovranitet. Foltorja lindi nga idealet tjaja nga zemrat tuaja nga shpirti juaj. Foltorja po pushton mendjen dhe zmerat e shqiptarëve si një dritë shprese si një thirrje, të ngremë Shqipërinë nga këneta ku e ka zhytur regjimi i Edi Ramës?, është shprehur Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga