LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasja për Himarën / Alizoti: Ndërhyrja e Athinës, e tepruar

8 Nëntor 2017, 20:41, Aktualitet CNA

Tomorr Alizoti, i ftuar në studion e emisionit “Top Story”, ka komentuar situatën e përplasjes së krijuar mes vendit tonë dhe Greqisë, për prishjen e pronave të minoriteti grek në Himarë.

Analisti Alizoti, e ka quajtur si të tepruar ndërhyrjen e Athinës zyrtare në këtë proces, pasi sipas tij nuk ka të bëjë me të qenit minoritar apo jo, por me një plan urbanistik.

Ai tha se duhet të ketë një marrëveshje mes qeverisë dhe pronarëve për shpronësimet e tyre. /CityNews

Lajmet e fundit nga