LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ “Policia  që duam” në gjendje të mjerueshme

8 Nëntor 2017, 19:57, Aktualitet CNA

Policia e shtetit është një nga institucionet më të mburrura nga kryeministri Edi Rama, ndërsa ai shprehet se qeveria e tij ka investuar fort në polici, duke e modernizuar atë dhe sjellë në nivele të kënaqshme si vend aspirues për në BE.

Por pavarësisht kësaj gjendja e policisë lë për të dëshiruar.

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku një person shtyn një fugon të policisë së shtetit.

Denoncimi është bërë nga qytetari digjital, i cili ka pohuar se kjo video është bërë para drejtorisë së policisë, duke ironizuar dhe faktin se kjo polici pretendon se do të kapë bandat e narkotrafikut. /CityNews

 

Lajmet e fundit nga