LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U përndoqi vajzën 20 vjeçe/ Prindërit bëjnë vetëgjyqësi

8 Nëntor 2017, 19:01, Aktualitet CNA

Një ngjarje e paprecedentë raportohet të ketë ndodhur në fshatin Dovolan të Bulqizës, ku pas përndjekjes së një 20-vjeçarje nga një shtetas me inicialet L.L. 23-vjeç, familja e vajzës, ka kanosur dhe fyer gjyshin e 23-vjeçarit.

Burime nga policia e Bulqizës, shprehen se prindërit e 20-vjepares B.K., kan ëbërë vetë gjyqësi.

Në njoftimin e policisë për rastin në fjalë thuhet:

Më datë 07.11.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Dibër, për shtetasit D.K., dhe E.Gj, vjeç 45 e 51, banues në fshatin Dovolan e Peshkopi, pasi dyshohet se më datë 06.11.2017, rreth orës 12:00, në fshatin Çerenec, me vetëgjyqësi, kanë kanosur e fyer, shtetasin Sh.I, vjeç 66, banues në Çerenec, Bulqizë, me pretendimin se nipi i tij shtetasi L.L, vjeç 23, ka përndjekur shtetasen B.K vjeç 20, banuese në Peshkopi. Nenet 277, 84 dhe 25 të Kodit Penal. /CityNews

Lajmet e fundit nga