LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta pret në zyrë dy ministra të Kosovës / Ja çfarë u fol

8 Nëntor 2017, 15:12, Aktualitet CNA

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti ditën e sotme dy ministra të qeverisë së Kosovës, përkatësisht ministren e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj dhe ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani.

Në takimin me ministrat Reshitaj dhe Hasani, Meta kërkoi që të ketë zhvillim të projekteve të përbashkëta mes dy vendeve tona. Meta u shpreh se rëndësi të veçantë ka edhe promovimi i ndërsjellë i kulturës, mjedisit dhe turizmit shqiptar dhe kosovar.

Presidenti Meta kërkoi gjithashtu bashkëpunim midis ministrive homologe dhe zhvillimin e projekteve të përbashkëta me theks të veçantë në mirëmbajtjen e lumenjve dhe hapësirave të tjera të përbashkëta Shqipëri-Kosovë. /CityNews

Lajmet e fundit nga