LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shisnin drogë para syve të karabinierëve/ Në pranga dy shqiptarët

8 Nëntor 2017, 13:24, Aktualitet CNA

Policia italiane ka bërë të mundur arrestimin e dy shqiptarëve dhe një tuniziani teksa shisnin drogë në Mestre.

Mediat vendase raportojnë se të arrestuarit janë shtetasit me iniciale  S.O. e B.S., shqiptarë 25-vjeçarë, dhe T.A., tunizian 23 vjeç.

Tre të rinjtë kishin rënë në sy për sjellje të dyshimtë dhe karabinierët vendosën t?i mbanin nën vëzhgim.

Skena e shitjes së drogës u zhvillua para syve të dy karabinierëve të cilët ishin veshur civilë.

Gjatë kontrollit të njërës prej makinave u sekuestruan nën cilësinë e provës materiale dy pako heroinë e pastër me peshë mbi një kile, 3500 euro para cash, 2 mijë euro kartmonedha .

Tre të rinjtë janë dërguar në burgun e Venecias, ndërsa një femër 26 ?vjeçare që ishte në makinë do të hetohet në gjendje të lirë për zotërim lëndësh narkotike. /CityNews

Lajmet e fundit nga