LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Konferenca ballkanike e medias sjell në Tiranë komisionerin Hann

8 Nëntor 2017, 12:20, Aktualitet CNA

Komisioneri për Zgjerim Johannes Hann mësohet se do të marrë pjesë në konferencën e medias në Shqipëri në datat 9 dhe 10 nëntor, ku qendër të diskutimit do të jenë mediat në Ballkan e BE.

Konferenca në qendër të diskutimit do të ketë rolin e rëndësishëm të medias në procesin e pranimit në BE.

Gjatë vizitës së tij në Shqipëri komisioneri Johannes Hann do të zhvillojë takim me presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama si dhe përfaqësues të opozitës.

Hann ka pohuar se liria e shprehjes  është vlerë fondamentale e BE-së dhe duhet mbrojtur me çdo kusht. /CityNews

 

 

Lajmet e fundit nga