LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Presidenti Meta pret në zyrën e tij, shqiptaren që pushtoi Everestin

8 Nëntor 2017, 15:07, Aktualitet CNA

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka pritur sot në zyrën e tij alpinisten Flutura – Uta Ibrahimi, si alpinisten e parë shqiptare që ngjit majën më të lartë në botë, Everest.

Presidenti Meta ka vlerësuar kontributin e alpinistes pasi sipas tij një arritje e tillë është promovim dhe njohje e Shqipërisë dhe popullit shqiptar në mbarë botën.

Në takim mori pjesë edhe kryetari i Shoqatës Alpino-Turistike “Dajti”, më të cilin u diskutua në lidhje me promovimin e bjeshkëve dhe alpeve shqiptare. /CityNews

Lajmet e fundit nga