LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vizitë e papritur në Tiranë/ Tony Blair blindon Hotel Sheraton?

8 Nëntor 2017, 19:26, Aktualitet CNA

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, ka mbërritur në vendin tonë. Lajmi është bërë i ditur nga gazetari i kronikës Artan Hoxha, me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Në postimin e tij, Artan Hoxha, shprehet se: “Mbreme, vone ne mesnate, ndersa po kerkoja me pult ne dore, ndalova te TVSH-1, ku sapo nisi nje film qe me terheq shume, dhe ndalem sa here qe me del para. Titulli i filmit eshte ?The special Relationships?? (Marrëdhëniet speciale), film amerikan me aktorët Majkëll Shin dhe Denis Kuejd në rolet kryesore. Filmi i kushtohet Toni Bler dhe Bill Klinton…”.

Në vijim gazetari Hoxha shprehet se gjatë takimit me një zyrtare të BE-së, kishte vënë re masa përforcuese tek hotel Sheraton, e pas interesimit kishte rezultuar se këto masa ishin shkak i vizitës së papritur të ish-kryeministrit Britanik Tony Blair.

“Sot pasdite ndersa takova nje zyrtare te BE-se ne ambjentet e hotel Sheraton, me ra ne sy kontrolli i perforcuar i hotelit dhe prezenca e madhe e trupave te policise e Gardes. Kureshtja e profesionit me beri qe te interesohem kush ishte ky personazh qe kishte blinduar hotelin.
Dhe e dini kush na ka ardhur ne keto dite te trazuara?!!! As me shume dhe as me pak por personazhi i filmit te djeshem, Ish-kryeministri britanik Tony Blair…,
Pse ka ardhur?!!! Pse pikerisht ne keto dite me mot te trazuar?!!!….
Kalofsh bukur mister Tony…”, – shkruan Artan Hoxha. /CityNews

Lajmet e fundit nga