LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tom Doshi mund PD-në e Bashës në Maliq

17 Maj 2023, 12:33, Politikë CNA

Tom Doshi mund PD-në e Bashës në Maliq

Kryetari i PSD-së, Tom Doshi, ka mundur PD-në e Lulzim Bashës në Maliq.

PD-e "Alibashës" në shumicën e qarqeve, përveç bashkive, ka pësuar humbje të mëdha edhe në Këshillat Bashkiakë.

Dështimi dhe humbja në seri e radhës është në Maliq.

PSD-ja e Tom Doshit ka marrë më shumë vota se PD-ja e Bashës.

PSD ka grumbulluar 1298 vota dhe ka siguruar 2 mandate, ndërsa PD-ja e Bashës ka marrë 1100 vota me dy mandate.

Kjo tregon qartë edhe një herë se PD-ja e vulës nën drejtimin e Bashës dhe Enkelejd Alibeajt është një dështim.

Nga ana tjetër PS-ja në Maliq ka marrë 20 mandate, ndërsa BF ka marrë 6 mandate./ CNA.al

Tom Doshi mund PD-në e Bashës në Maliq

 

Lajmet e fundit nga