LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Finiqi mbyll zyrtarisht zgjedhjet/ Si ndahen mandatet për Këshillin Bashkiak

16 Maj 2023, 22:33, Politikë CNA
Finiqi mbyll zyrtarisht zgjedhjet/ Si ndahen mandatet për Këshillin
Bashkia Finiq

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve edhe për Këshillin Bashkiak në Finiq.

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, PS ka marrë 7 mandate, ndërsa koalicioni “Bashkë Fitojmë” dhe MEGA kanë marrë 5 mandate.

2 mandate të tjera i ka fituar PD e Alibeajt, duke dalë kështu forcë e katërt, ndërsa Partia Demokracia Sociale dhe Partia Socialdemokrate kanë marrë nga një mandat.

Sa i përket drejtimit të bashkisë, zgjedhjet u fituan nga Romeo Çakuli i Minoritetit Etnik Grek për të Ardhmen./ CNA.al

Finiqi mbyll zyrtarisht zgjedhjet/ Si ndahen mandatet për Këshillin

Lajmet e fundit nga