LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bashkë Fitojmë”, forcë e tretë në Mallakastër/ Si ndahen mandatet për Këshillin Bashkiak

16 Maj 2023, 20:49, Politikë CNA
“Bashkë Fitojmë”, forcë e tretë në
Foto ilustruese

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve edhe për Këshillin Bashkiak në Mallakastër.

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, PS ka marrë 9 mandate dhe 3 mandate dhe PD-ja e Alibeajt. Koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka marrë 2 mandate, duke dalë kështu forcë e tretë.

Ndërkohë, nga një mandat kanë marrë PDIU, Aleanca Liberale e Djathtë, Partia Demokracia Sociale, Partia Socialdemokrate, Partia Lëvizja e Legalitetit, Partia Agrare Ambjentaliste dhe Partia Republikane.

Sa i përket kryetarit të bashkisë, zgjedhjet u fituan nga Qerim Ismailaj, kandidat i PS-së./ CNA.al

“Bashkë Fitojmë”, forcë e tretë në

Lajmet e fundit nga