LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Prrenjasi ia beson votat PS-së/ Socialistët dhe PSD-ja lënë pas opozitën me këshilltarë

16 Maj 2023, 18:29, Politikë CNA

Prrenjasi ia beson votat PS-së/ Socialistët dhe PSD-ja lënë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve edhe për këshillat bashkiakë në Prrenjas, ku për kryetar bashkie u rikonfirmua Nuri Belba.

Edhe për këshillat bashkiakë, PS ka marrë më shumë vota nga forcat e tjera politike dhe ka siguruar 9 mandate.

Pas socialistëve vjen Partia Socialdemokrate dhe koalicioni “Bashkë Fitojmë” me nga 3 mandate dhe PD-ja e Alibeajt ka dalë forcë e katërt me 2 mandate.

Ndërkohë, nga një mandat kanë fituar Partia e Gjelbër, Partia Aleanca Demokratike, Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet dhe Partia Demokracia Sociale./ CNA.al

Prrenjasi ia beson votat PS-së/ Socialistët dhe PSD-ja lënë

Lajmet e fundit nga