LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

PS-ja triumfon edhe në Këshillin Bashkiak të Fierit/ Alibeaj pëson humbje të thellë

16 Maj 2023, 17:27, Politikë CNA

PS-ja triumfon edhe në Këshillin Bashkiak të Fierit/ Alibeaj

Ka përfunduar numërimi i votave për anëtarët e Këshillit Bashkiak në Fier.

Partia Socialiste ka marrë 58.33 % të votave ose 33 mandate.

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka marrë 13.05 % të votave ose 7 mandate

Partia Socialdemokrate fitoi 9.16 % të votave pra fitoi 5 mandate.

PD-ja e Enkelejd Alibeajt ka dalë forcë e katërt me 8.09 % të votave duke siguruar  4 mandate.

ALD dhe PDIU kanë fituar nga një mandat./CNA.al

Lajmet e fundit nga