LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS-ja i merr dhe Këshillin Bashkiak demokratëve në Shkodër/ PD-ja e Alibeajt, del forcë e katërt

16 Maj 2023, 17:21, Politikë CNA

 PS-ja i merr dhe Këshillin Bashkiak demokratëve në Shkodër/

Ka përfunduar numërimi i votave për anëtarët e Këshillit Bashkiak në Shkodër.

Partia Socialiste ka marrë 31.80 % të votave ose 18 mandate.

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka marrë 23.33 % të votave ose 13 mandate.

Partia Socialdemokrate fitoi 22.85% të votave pra fitoi 12 mandate.

PD-ja e Enkelejd Alibeajt ka dalë forcë e katërt me 10.04% të votave duke siguruar 5 mandate.

FRD, ALD, PLL kanë fituar nga një mandat./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga