LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humbje e thellë në Gramsh/ PD-ja e Alibeajt forcë e gjashtë për Këshillin Bashkiak

16 Maj 2023, 17:11, Politikë CNA

Humbje e thellë në Gramsh/ PD-ja e Alibeajt forcë e gjashtë

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për Këshillin Bashkiak në Gramsh.

Në këshill kryeson Partia Socialiste me 20.74 % të votave, ose 6 mandate.

E dyta renditet Partia e Gjelbër e cila ka marrë 14.45 % të votave ose 4 mandate.

I treti renditet koalicioni “Bashkë Fitojmë” me 8.01 % të votave ose 2 mandate dhe PRDSh me 7.77 % të votave ose 2 mandate.

PD e Alibeajt, PR, PLL, PSD, BD, AAK, ADS kanë marrë nga 1 mandat./CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga