LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfundon numërimi i votave për Këshillin Bashkiak në Rrogozhinë/ PS kryeson me 9 mandate

16 Maj 2023, 16:26, Politikë CNA

Përfundon numërimi i votave për Këshillin Bashkiak në

Sapo ka mbaruar procesi i numërimit të votave për Këshillin Bashkiak të Bashkisë Rrogozhinë.

Në këshill kryeson Partia Socialiste 35.71% të votave, ose 9 mandate.

Grupimi që pason për nga numri i këshilltarëve të dalë nga listat e tyre është koalicioni “Bashkë Fitojmë” me 17.29% të votave, ose 4 mandate në Këshillin e ri bashkiak.

PD-ja e Enkelejd Alibeajt me 13.83% të votave ka nxjerrë 3 këshilltarë dhe Miftar Daja ka arritur të sigurojë një vend në Këshillin Bashkiak Rrogozhinë si kandidat i pavarur.

Partia Socialdemokrate me 9.86% të votave ka arritur të ketë 2 anëtarë në Këshillin Bshkiak Rrogozhinë.

PR ME 4.68% të votave dhe PLL me 3.95% të votave kanë nxjerrë nga një këshillatrë nga listat e tyre./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga