LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jo vetëm bashkinë/ PS fiton edhe shumicën e këshilltarëve në Lushnjë

16 Maj 2023, 18:50, Politikë CNA

Jo vetëm bashkinë/ PS fiton edhe shumicën e

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve edhe për këshillat bashkiakë në Lushnjë.

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, PS ka marrë 24 mandate, duke u pasur nga koalicioni “Bashkë Fitojmë” me 7 mandate, PD e Alibeajt me 5 mandate dhe PSD me dy mandate.

Nga një mandat kanë marrë Partia Republikane, PDIU, Partia Agrare Ambjentaliste dhe Partia Lëvizja e Legalitetit.

Në Lushnjë kishte 156 qendra votimi dhe zgjedhjet i fitoi Eriselda Sefa e PS-së./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga