LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Maliqi “braktis” PD-në e Alibeajt/ PS merr 20 mandate në Këshillin Bashkiak

16 Maj 2023, 18:42, Politikë CNA

Maliqi “braktis” PD-në e Alibeajt/ PS merr 20 mandate në

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve edhe për Këshillat Bashkiakë në Maliq.

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, PS ka marrë 20 mandate, duke u pasur nga koalicioni “Bashkë Fitojmë” me 6 mandate dhe PSD me 2 mandate.

PD e Alibeajt ka dalë forcë e katërt me 2 mandate, pasi ka marrë 198 vota më pak se PSD. Forcë e pestë është Partia e Gjelbër me një mandat.

Në Maliq kishte 76 qendra votimi dhe zgjedhjet i fitoi Gëzim Topçiu i PS-së./ CNA.al

Maliqi “braktis” PD-në e Alibeajt/ PS merr 20 mandate në

Lajmet e fundit nga