LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rezultatet përfundimtare/ Këshilli Bashkiak i Klosit ndahet në 14 parti politike

16 Maj 2023, 20:03, Politikë CNA

Rezultatet përfundimtare/ Këshilli Bashkiak i Klosit ndahet në 14

Ka përfunduar gara për Këshillin Bashkiak në Klos.

Sipas të dhënave të deritanishme të KQZ-së, PS mori 6 mandate, pra 18.58 % të votave.

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka marrë 8.19% të votave të përkthyer në 2 mandate.

Partia Demokratike e Enkelejd Alibeajt nga ana tjetër ka siguruar vetëm 1 mandat.

Në garën për Këshillin Bashkiak në Klos, Aleanca Arbnore Kombëtare mori 2 mandate, pra  6.02% të votave.

PR , ADS, FRD, ADSH, Lëvizja punëtore Shqiptare, Uniteti Kombëtar, Partia e Gjelbër, PKKA , PDK  dhe Ardhmërija Shqiptare kanë arritur të sigurojnë secila nga një mandat./CNA.al

Lajmet e fundit nga