LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashkinë ia dha PD-së/ Mirdita i ndan këshilltarët mes 11 forcash politike

16 Maj 2023, 19:20, Politikë CNA
Bashkinë ia dha PD-së/ Mirdita i ndan këshilltarët mes 11
Foto ilustruese

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve edhe për këshillat bashkiakë në Mirditë.

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, PS ka marrë 4 mandate, duke u pasur nga PSD gjithashtu me 4 mandate.

Nga 2 mandate kanë fituar koalicioni “Bashkë Fitojmë”, PD e Alibeajt, LZHK dhe Fryma e Re Demokratike.

Ndërkohë, nga një mandat kanë marrë Nisma Thurje, PDIU, Aleanca Arbnore Kombëtare, Aleanca Liberale e Djathtë dhe Partia Agrare Ambjentaliste.

Në Mirditë kishte 48 qendra votimi dhe zgjedhjet i fitoi Albert Mëlyshi, kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”./ CNA.al

Bashkinë ia dha PD-së/ Mirdita i ndan këshilltarët mes 11

Lajmet e fundit nga