LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Këshilli Bashkiak i Gjirokastrës “vishet” mavi

16 Maj 2023, 19:05, Politikë CNA

Këshilli Bashkiak i Gjirokastrës “vishet” mavi

Partia Socialiste ka marrë shumicën e mandateve për anëtar të Këshillit Bashkiak në Gjirokastër.

Saktësisht sipas të dhënave të KQZ-së, PS ka marrë 55.44 % të votave të përkthyera në 21 mandate.

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” renditet i dyti pasi ka arritur të marrë 14.66 % të votave, pra 5 mandate.

PD-ja e Alibeajt ka marrë 6.62 % të votave duke siguruar 2 mandate.

PR, PSD dhe AAK kanë suguruar secila nga një mandat./CNA.al

Lajmet e fundit nga