LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD e  Alibeajt “e ndrin” në Skrapar/ Nuk merr asnjë këshilltar bashkiak

16 Maj 2023, 20:02, Politikë CNA
PD e  Alibeajt “e ndrin” në Skrapar/ Nuk merr asnjë
Foto ilustruese

Partia Demokratike e Enkelejd Alibeajt “e ka ndritur” në këto zgjedhje vendore me rezultatin në bashkinë e Skraparit.

Ashtu si në bashkitë e tjera ku ka dalë me rezultat turpërues, edhe në Skrapar PD e Alibeajt ka mbetur pas të gjitha forcave politike dhe nuk ka marrë asnjë mandat.

Mandatet më të shumta i ka marrë PS, e cila konkretisht ka fituar 8 të tilla. Pas socialistëve vjen koalicioni “Bashkë Fitojmë” me 5 mandate.

Gjithashtu nga një mandat ka fituar Partia Socialdemokrate dhe Partia Republikane./ CNA.al

PD e  Alibeajt “e ndrin” në Skrapar/ Nuk merr asnjë

Lajmet e fundit nga