LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Partia Socialiste nuk ndalet/ Fiton 11 mandate në Këshillin Bashkiak të Tepelenës

16 Maj 2023, 19:23, Politikë CNA

Partia Socialiste nuk ndalet/ Fiton 11 mandate në Këshillin Bashkiak

KQZ ka shpallur rezultatet për mandatet e Këshillit Bashkiak në Tepelenë.

Partia Socialiste ka arritur të fitojë 54.58 % të votave, pra plot 11 mandate.

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka marrë  8.68 % të votave të qytetarëve, e përkthyer kështu në 1 mandat.

Partia Republikane , Partia Socialdemokrate dhe Partia Demokratike kanë fituar gjithashtu nga një mandat./CNA.al

 

Partia Socialiste nuk ndalet/ Fiton 11 mandate në Këshillin Bashkiak

Lajmet e fundit nga