LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PSD në avantazh/ Mposht edhe socialistët në Këshillin Bashkiak të Pukës

16 Maj 2023, 19:43, Politikë CNA

PSD në avantazh/ Mposht edhe socialistët në Këshillin

Në garën për Këshillin Bashkiak në Pukë, Partia Socialdemokrate ka fituar shumicën e mandateve, saktësisht 4 nga 17.66 % të votave të qytetarëve.

Partia Socialiste ka marrë 2 mandate dhe 44.72 % të votave.

Koalicioni  “Bashkë Fitojmë” ka arritur të fitojë 1 mandat dhe 29.96% të votave.

PD-ja e Alibeajt nga ana tjetër ka marrë një 1 mandat dhe 4.81%.

PDS ka arritur të marrë 1 mandat, pra  4.95 % të votave të qytetarëve. PSD ,FRD, AD, PBK kanë marrë 1 mandat.

FM dhe Aleanca Arbnore Kombëtare arriti të marrë secila në 2 mandate./CNA.al

PSD në avantazh/ Mposht edhe socialistët në Këshillin

Lajmet e fundit nga