LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj: Këlliçi ishte kandidati më i mirë i opozitës

16 Maj 2023, 22:03, Politikë CNA

Veliaj: Këlliçi ishte kandidati më i mirë i opozitës

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka folur për rezultatet e zgjedhjeve në Tiranë dhe kandidatët e partive kundërshtare.

Për Belind Këlliçin, Veliaj tha se ishte kandidati më i mirë i mundshëm që mund të nxirrte partia demokratike në gjendjen në të cilën ajo ishte.

“Në kushtet ku ishte ajo parti, ai ishte kandidati më i mirë i mundshëm”.

Për sa i përket votave që mori Arlind Qorri, Veliaj tha që një rezultat të këtillë e priste.

 “E prisja, sepse kisha një betejë të ngjashme me Bojaxhiun në vitin 2015”.

Veliaj ndër të tjera theksoi se Qori ka ideologji të majta dhe këtë e pranon, ndrësa Këlliçi sipas tij hiqet si i djathtë, por ndjek ideologji të majta.

“Por, nëse ai anonte djathtas, Qori anon majtas. Belindi kishte prirje marksiste, por nuk e pranon. Qori të paktën e pranon”./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga