LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E dredh Agron Gjekmarkaj/ Vulën e PD-së duhet ta merrte Berisha

16 Maj 2023, 21:21, Politikë CNA
E dredh Agron Gjekmarkaj/ Vulën e PD-së duhet ta merrte Berisha
Deputeti Agron Gjekmarkaj

Deputeti Agron Gjekmarkaj, i cili disa muaj më parë dilte “me shpatë në dorë” dhe sulmonte Sali Berishën për rikthimin në krye të PD-së, sot e ka dredhur.

Teksa foli për rezultatin e zgjedhjeve vendore, Gjekmarkaj bëri fajtor Enkelejd Alibeajn se nuk diti të japë modelin e një opozite të re.

Ai deklaroi në një intervistë me Marsela Karapançon se Alibeaj duhet që vulën t’ja jepte PD-së që drejtohet nga Sali Berisha.

“Gjatë një viti kemi parë një revansh, një gjuhë të egër, një gjuhë që ka preferuar të trajtojë si të mundur gjatë gjithë kohës pjesën tjetër dhe nuk ka dashur të gjejë një bashkim real dhe pjesë tjetër ka shfaqur papërgjegjshmëri, është tjetër të flasësh në parlament dhe tjetër të bësh politikë në territorin e vendit. PD zyrtare në një vit kohë nuk dha modelin e një opozite të re, u kompleksua. Në fund pati hezitime të mëdha, apo mosqartësime se çfarë do të bëhej për kandidatët.

Do të ishte më e ndershme që vula t’i dërgohej shumicës dhe ky grup nëse do të provonte veten mund të organizohej. Në këtë kontekst mund të ishte çliruar më shumë e djathta. Edhe pse duket thirrje mazokiste, Partia zyrtare Demokratike bëri thirrje të gjendej një kompromis, por duket se zoti Berisha preferoi më shumë një marrëveshje me Metën se sa me atë pjesë. Kjo besoj se ndikoi pak dhe u përdor edhe nga kundërshtarët për të ndikuar në elektoratin e djathtë”, theksoi Gjekmarkaj.

Lajmet e fundit nga