LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rezultati për Këshilli Bashkiak në Pogradec/ PS merr shumicën e mandateve

16 Maj 2023, 22:14, Politikë CNA

Rezultati për Këshilli Bashkiak në Pogradec/ PS merr

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve edhe për Këshillin Bashkiak në Pogradec.

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, PS ka marrë 19 mandate, ndërsa koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka marrë 5 mandate.

Nga dy mandate kanë marrë Partia Demokratike e Alibeajt, Partia Agrare Ambjentaliste dhe Aleanca Progresiste L.ZH.K Gjithashtu ka fituar një mandat Fryma e Re Demokratike.

Sa i përket drejtimit të bashkisë, zgjedhjet u fituan nga kandidati i PS-së, Ilir Xhakolli, të cilit iu besua një tjetër mandat nga qytetarët./ CNA.al

Rezultati për Këshilli Bashkiak në Pogradec/ PS merr

Lajmet e fundit nga