LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për Këshillin Bashkiak në Belsh/ Socialistët lënë pas partitë e tjera

16 Maj 2023, 22:58, Politikë CNA

Gara për Këshillin Bashkiak në Belsh/ Socialistët

Ka përfunduar numërimi i votave për mandatet e Këshillit Bashkiak në Belsh.

Në këtë bashki PS ka arritur të fitojë 10 mandate ndërsa koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka marrë 2 mandate.

Po aq mandate ka marrë edhe Partia Levizja e Legalitetit.

Ndërkohë PD-ja e Enkelejd Alibeajt ka marrë 3 mandate .

PR, LZHK, PSD dhe PGJ kanë arritur të fitojnë nga një mandate secila./CNA.al

Gara për Këshillin Bashkiak në Belsh/ Socialistët

Lajmet e fundit nga