LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ilir Alimehmeti: PD ka nevojë për reformim

16 Maj 2023, 23:00, Politikë CNA
Ilir Alimehmeti: PD ka nevojë për reformim
Mjeku Ilir Alimehmeti

Mjeku Ilir Alimehmeti, i cili është emri i parë në listën e këshillit bashkiak të Tiranës për PD-në, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve vendore.

Alimehmeti tha në emisionin “Opinion” se brenda Partisë Demokratike ka nevojë për reformim.

Kjo pasi ai pretendon se konfiktet brenda PD-së kanë ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve.

“Gjithmonë bashkohem sa herë ka numër të ulët votuesish nuk është mirë për demokracinë dhe është gjithmonë në favor të pozitës. Sa herë ndodh diçka kjo është në sjellen time së pari sytë hidhen drejt vetes. A mund të kshim punuar ne më mirë? Përçarja patjetër ka pasur efektin e vetë. Ishte pasojë e një ndërhyrje dhe nga ana e qeverisë që me forcë e zvarrit problemin gjyqësor. Ne kemi nevojë brenda nesh për një reformim, për karshi bashkimit tonë brenda shtëpisë.

Gjithë fushata e PS ka qenë dekurajim votuesi. Të dekurajosh njerëzit të votojnë është krim ndaj demokracisë. Nuk e bën një vend demokratik. Kjo është rruga e gabuar. Asnjë lider në Europë nuk mund të bëjë thirrje mos voto”, theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga