LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me mbi 22 mijë vota më shumë se BF/ PS fiton në Këshillin Bashkiak në Durrës

17 Maj 2023, 11:02, Politikë CNA
Me mbi 22 mijë vota më shumë se BF/ PS fiton në
Foto ilustruese

Nga 342 kuti në total ka mbetur vetëm një kuti votimi pa numëruar në Durrës.

Sipas rezultateve të fundit, PS është drejt fitores me 22 575 vota më shumë se "Bashkë Fitojmë".

PS ka marrë 43861 vota duke siguruar 28 mandate rreth 50.56% të votave.

BF ka marrë 21286 vota dhe 13 mandate rreth 24.54% të votave.  

PD ka marrë 8111 vota dhe 5 mandate, rreth 9.35 % të votave dhe PAA ka marrë 5378 vota, 3 mandate dhe rreth 6.20% të votave.

Lajmet e fundit nga