LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humbja e thellë e koalicionit "Bashkë Fitojmë"/ Meta i shkon në zyrë Berishës

17 Maj 2023, 10:46, Politikë CNA

Humbja e thellë e koalicionit "Bashkë Fitojmë"/ Meta i

Pas humbjes së thellë të koalicionit "Bashkë Fitojmë" në zgjedhjet e 14 majit, kreu I Partisë së Lirisë ka zbarkuar paraditen e sotme në zyrën e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ende nuk dihen arsyet e takimit mes Metës dhe Berishës.

Përveç shumicën e bashkive, koalicioni po humb edhe Këshillat Bashkiakë ku deri më tani në shumë qarqe po triumfon PS-ja.

Lajmet e fundit nga