LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këshillat Bashkiakë/ Rezultatet për 6 qarqe, PD e vulës vijon me dështimet

17 Maj 2023, 08:21, Politikë CNA
Këshillat Bashkiakë/ Rezultatet për 6 qarqe, PD e vulës
Foto ilustruese

Numërimi i votave në qarqe për Këshillat Bashkiakë ka përfunduar. "Bashkë Fitojmë" ka marrë më shumë vota vetëm në Vaun e Dejës, por mandate të barabarta me PS-në, nga 7 secila prej tyre.

Ajo që vihet re është se PD-ja e vulës vijon me dështimin dhe humbjen e thellë në disa qarqe, ku ka dalë e pesta apo e gjashta.

-Vlorë, PD forcë e tretë

-Korçë, PD fotcë e tretë

-Lezhë, PD forcë e gjashtë

-Divjakë, PD forcë e tretë

-Vau i Dejës, PD forcë e katërt

-Librazhd, PD forcë e pestë

Rezultatet sipas KQZ-së janë si më poshtë:

Vlorë

-PS-24089-33 mandate

-BF-6606-9 mandate

-PD-2489-3 mandate

Korçë

-PS-16993-23 mandate

-BF-7087-9 mandate

-PD-1871-2 mandate

Divjakë

-PS-8081-18 mandate

-BF-2131-5 mandate

-PD-2015-4 mandate

Lezhë

-PS-5867-9 mandate

-PSD-4870-7 mandate

-BF-4422-6 mandate

-PKD-3230-4 mandate

-PUK-1905-2 mandate

-PD-1660- 2 mandate

Vau i Dejës

-PSD-4082-10 mandate

-BF-3238-7 mandate

PS-2885-7 mandate

-PD-1307-3 mandate

Librazhd

-PS-6192-13 mandate

-BF-1436-3 mandate

-PGJ-1149 -2 mandate

-PDS-861-1 mandat

-PD-793-1 mandat.../CNA.al

Lajmet e fundit nga