LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Patosi i beson votën socialistëve/ PS “rrëmben” 16 mandate në Këshillin Bashkiak

16 Maj 2023, 23:06, Politikë CNA
Patosi i beson votën socialistëve/ PS “rrëmben” 16
Bashkia Patos

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve edhe për Këshillin Bashkiak në Patos.

Sipas rezultateve zyrtare të KQZ-së, PS ka marrë 16 mandate, ndërsa koalicioni “Bashkë Fitojmë” 3 mandate.

Nga ana tjetër, PD e Alibeajt dhe PDIU kanë fituar nga një mandat për këshilltarë.

Në Patos kishte 48 qendra votimi. Sa i përket drejtimit të bashkisë, zgjedhjet u fituan nga Kristaq Duro i PS-së./ CNA.al

Patosi i beson votën socialistëve/ PS “rrëmben” 16

Lajmet e fundit nga