LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekretari i Ministrisë së Jashtme vjen në Shqipëri/ Takim me Belerin në qeli

17 Maj 2023, 10:04, Politikë CNA

Sekretari i Ministrisë së Jashtme vjen në Shqipëri/ Takim me

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Jashtme, Theoharis Lalakos, dhe ambasadori grek në Shqipëri pritet të takojnë kryetarin e zgjedhur të Bashkisë Himarë, Fredi Beleri dhe Pandeli Kokaveshin të cilët u arrestuan pasi u akuzuan për shitblerje të votave.  

Sekretari i Ministrisë së Jashtme vjen në Shqipëri/ Takim me

Mediat greke shkruajnë se sipas burimeve diplomatike, sipas udhëzimeve të Ministrit të Punëve të Jashtme, Nikos Dendias, Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme, ambasadori Theocharis Lalakos, do të vijë sot në Shqipëri, për të takuar kryetarin e zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri.

Sekretari i Përgjithshëm do të informohet për gjendjen e tyre shëndetësore dhe kushtet e ndalimit të tyre, ndërsa në konsultim me ambasadën e Greqisë në Shqipëri do të shqyrtohen veprimet e radhës për trajtimin e çështjes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga