LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokrati i famshëm, thirrje Berishës/ “Ti dhe Meta nuk e mundni dot Ramën, jepni dorëheqje”

17 Maj 2023, 12:24, Politikë CNA
Demokrati i famshëm, thirrje Berishës/ “Ti dhe Meta nuk e mundni
Ilir Vrenozi

Demokrati i famshëm, Ilir Vrenozi, ka reaguar ashpër pas humbjes së koalicionit "Bashkë Fitojmë" në zgjedhjet e 14 majit.

Përmes një videomesazhi, i cili është bërë viral, korçari i famshëm i ka kërkuar ish-kryeministrit, Sali Berisha, të japë dorëheqje, pasi as Berisha as Meta, sipas tij, nuk e mundin dot kryeministrin Edi Rama.

Vrenozi i është drejtuar Berishës që të dërgojë në garë Boçin, Spahinë, Carën dhe demokratët të zgjedhin një drejtues të ri.

Demokrati i famshëm thekson se nëse i duan demokratët dhe të mirën e vendit, Berisha dhe Meta duhet të largohen.  

Është një gjë që nuk e kemi në dorë, bëre shumë, por rezultatet tregojnë ndryshe, të vjedhura apo të pavjedhura. Zgjedhjet e 14 majit treguan se ti dhe Ilir Meta nuk e mundni dot Ramën.

Ju të dy nuk e mundni dot Ramën, nëse doni demokratët dhe të mirën e këtij vendi ja ku i ke këta që humbën bashkitë, merri dhe të shkojnë të garojnë pastër se ndryshe Rama është dhe 10 vjet në pushtet”, është shprehur Vrenozi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga