LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhja e Presidentit/ ‘Shpërthen’ Murrizi: Tallje tr*pi nga mendere deputetë

20 Maj 2022, 18:36, Politikë CNA
Zgjedhja e Presidentit/ ‘Shpërthen’ Murrizi: Tallje tr*pi nga

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka reaguar në lidhje me dështimin e negociatave të PD-së me PS-në, pasi u anulua mbledhja për zgjedhjen e emrit të Presidentit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Murrizi thotë se ?tallja e trapit? të mazhorancës me Enkelejd Alibeajn dhe deputetët që ndoqën këtë të fundit, zgjati vetëm tre javë.

Ai deklaron se mazhoranca do të zgjedhë President atë që ajo vetë dëshiron, pa patur nevojë për votat e deputetëtve të opozitës.

?Rreth dy javë zgjati tallja e trapit të mazhorancës me 2-3 trapa deputetë të zgjedhur nga lista e PD që propozuan më shumë kandidatë për President sesa mund të propozonin për keshilltarë komunash.

Më vjen mirë që kam qenë i qartë në çdo deklarim timin publik që në tre raundet e para do të kemi si ?kandidat? për President këtë drurin simpatik të pyllit të Divjakës.

Raundin e katër mazhoranca pasi talli, diskretitoi, dekonspiroi, përdori dhe denigrioi 3-4 birbo deputetë, do të zgjedhë President atë që ajo vetë dëshiron dhe pa patur nevojë fare për votat e vemjeve që kanë 3 javë që bredhin si ajo nëpër brekë e demek janë faktorë të mëdhenj politikë.

Tani të shkojnë ta votojnë si dele në rradhë Presidentin e Ramës se në këto 3 javë doli në shesh përdorja e rëndomtë që ju bë një grushti deputetësh për interesa dhe pazare të ngushta falë pazarit madhor të datës 17 maj 2017.

Dashnoret e 17 majit prandaj këmbëngulën që edhe raundi i parë për të zgjedhur Presidentin të ishte më datë 17 maj e jo më 16 maj, sepse këta e kanë si ditë feste, por siç duket Balla mund të ketë të gjitha të këqijat por është shumë ?frikacak? e nuk është pjesë e skuadrës së ?trimave? që festojnë 17 majin.

Më vjen keq për disa emra të propozuar nga mendere deputetët që u bënë objekt diskutimesh nëpër media pa patur fare në mendje të ishin kandidatë.

Gjithashtu u kënaqa shumë kur pashë deliranto-debila-kandidatë që nxituan të blenin kostum e të zhvillonin takime lobimi.

Kur shndërrohesh në galloshe, të përdor kushdo që ka këmbën e lirë dhe ta fut këmbën derisa të grisesh, edhe pse mund të jesh galloshe shumë përdorimshe?, shkruan ish-deputeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga