LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj si dallkauk, shet tekstet e veta si marrëveshje me PS

20 Maj 2022, 15:15, Politikë CNA
Alibeaj si dallkauk, shet tekstet e veta si marrëveshje me PS

Ky është teksti që ju lexoi gazetarëve sot Alibeaj duke e shitur paturpësisht para gjithë shqiptarëve si  marrëveshje me PS.

Teksti i shpërndarë nga Alibeaj:

“Pika 4 e dokumentit:

4. Një Komision i përbërë nga 6 anëtarë: 3 shumica parlamentare dhe 3 pakica parlamentare, shqyrtojnë 2 kandidatët e përzgjedhur dhe bien dakord për përzgjedhjen dhe propozimin e përbashkët të njërit prej kandidatëve. Kandidatura e përzgjedhur i nënshtrohet votimit në seancë plenare.

Pika 6 e dokumentit:

6. Shkelja e njëanshme e rregullave të procedurës i njoftohet zyrtarisht shumicës parlamentare dhe publikohet menjëherë. Në rast të mosriparimit të shkeljes ose në rast të shkeljes së përsëritur të tyre, opozita parlamentare tërhiqet nga pjesëmarrja e mëtejshme në proces duke treguar publikisht edhe shkakun.”

Ky tekst është refuzuar publikisht nga Rama dhe Balla si i papranueshëm, pasi i hiqte PS të drejtën e pjesëmarrjes me propozime në një proces kushtetues.

Sot Alibeaj vijoi dezinformimin jo vetëm të Grupit Parlamentar por edhe të gjithë opinionit publik.

Ka 3 ditë që të gjithë po tallen me Alibeajn.

Te gjithë qeshën me të drejtën që fitoi Alibeaj për të propozuar emra, të drejtë që ja garanton Kushtetuta jo negociata.

Dje gjithë shqiptarët u tallën me listën e qokave që doli nga lideri Alibeaj.

Sot Alibeaj u tërhoq edhe nga ajo listë.

Duke u tallur edhe me ata që propozuan edhe me ata që kujtuan se u propozuan.

Të paktën të na e kishte kursyer këtë qëndrimin dhe deklaratat prej dallkauku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga