LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ina Rama dhe Ardian Dvorani, kandidatë për President?/ Berisha u numëron "krimet"

20 Maj 2022, 11:24, Politikë CNA
Ina Rama dhe Ardian Dvorani, kandidatë për President?/ Berisha u

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për procesin e zgjedhjes së Presidentit. Ndër emrat që janë përfolur se mund të propozohen për President janë Ina Rama dhe Ardian Dvorani. Në lidhje me këtë Berisha është shprehur se Dvorani është i nxirë nga korrupsioni, ndërsa Ina Rama ka kryer veprimtari antikushtetuese.

?Që të dy pa përjashtim janë subjekt ndjekjeje penale për veprimtarinë e tyre në detyrë. Ardian Dvorani ka fshehur 82 mijë euro. Dvorani ka kontratën e apartamentit për 92 metër katrorë në një kohë kur apartamenti na rezulton 128 metër katrorë. Ardian Dvorani ka deklaruar se ‘Albtelecom’ i ka paguar 17 mijë euro të detyrimeve që ky kishte për apartamentin e tij dhe mbrapa ‘Albtelecomi’ ky si relator apo gjyqtar ka dhënë 9 vendime kundër agjencive shtetërore në favor të ‘Albtelecomit’, për t?i shpërblyer 17 mijë euro. Ai është simbol i korrupsionit më të nxirë të gjyqësorit. Ina Rama mori pjesë aktive në puçin që dështoi më 21 janar. Ajo ndërmori një akt të dekapitimit të Gardës, të zinxhirit të komandës që dështimi i fazës së parë të kishte sukses në fazën e dytë. Ka kryer një veprimtari antikushtetuese e cila nuk parashtrohet kurrë. Këto janë komentet e mia për të dy këta?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga