LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk do të bashkëpunojmë nëse PD-ja i kthehet së djeshmes”/ Berisha sfidon deputetin gjerman

20 Maj 2022, 10:44, Politikë CNA
“Nuk do të bashkëpunojmë nëse PD-ja i kthehet së

Deputeti kristiandemokrat në Parlamentin Gjerman, Gunther Krichbaum, folës i grupit parlamentar CDU/CSU për çështje të Bashkimit Europian, një ditë më parë ka dhënë mesazhe për zhvillimet brenda Partisë Demokratike.

Në një intervistë mediatike, Krichbaum ka thënë se do të iniciojë largimin e PD-së nga grupi i Partive Popullore Europiane (PPE) nëse kjo parti i kthehet së kaluarës.

Ndërkohë, ish-kryeministri Sali Berisha i pyetur sot për këtë deklaratë, tha se nuk ndërhyn në qëndrimet personale, por e ?sfidoi? publikisht të hetojë në shtetin e tij, nëse ka një dokument të vetëm që vërteton akuzat ndaj tij.

?Ishte një qëndrim personal, unë nuk ndërhyj në qëndrimet personale të individëve.

Por, ndiej keqardhje që një deputet i Bundestagut i lejon vetes dhe mendon se mund të ndërhyjë në një proces të lirë, në një parti simotër.

Kur bëhet fjalë për një vendim i marrë nga lobimi korruptiv i George Soros dhe Edi Ramës.

Duke thënë këtë ftoj zotin Krichbaum të marrë një hetim në të gjitha arkivat e shtetit dhe vendit të tij, nëse gjen një dokument të vetëm për të faktuar atë shpifje dhe trillim të mafies se Soros do e vlerësoja një gjë të tillë?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga