LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “zbërthen” qeverisjen e Ramës/ Çfarë fshihet në kasafortat e Ministrisë së Brendshme

19 Maj 2022, 16:53, Politikë CNA
Berisha “zbërthen” qeverisjen e Ramës/ Çfarë

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa ka zhvilluar një takim me demokratët e Korçës në kuadër të zgjedhjeve në PD, ka ?zbërthyer? veprimet e Edi Ramës gjatë qeverisjes së vendit.

Ai tha se Rama në mandatin e parë zëvendësoi shtetin ligjor me narkoshtetin, ndërsa në madatin e dytë korruptoi drejtimin e opozitës. Sipas Berishës, ngarkesat me kokainë që po kapen në portin e Durrësit janë bërë një gjë normale për vendin tonë dhe për këtë ?fajëson? Ramën.

Ish-kryeministri shtoi më tej se ky i fundit mbron kriminelët dhe dosjet e këtyre vidheshin nga kasafortat më sekrete në Ministrinë e Brendshme, ku rrinin të fshehura.

?Edi Rama në mandatin e parë zëvendësoi shtetin ligjor me atë të krimit. Në kasafortat më sekrete të Ministrisë së Brendshme vidheshin të gjitha dosjet sekrete të bandave dhe kriminelëve. Kjo është e faktuar. Sot ngarkesat e kokainës në Durrës janë bërë të përjavshme. Rama zëvendësoi shtetin ligjor me narkoshtetin. Në mandatin e dytë korruptoi drejtimin e opozitës. E lidhi me afera dhe e shndërroi atë në fasadë-opozitë. Po shkatërron kombin dhe identitetin e tij. Unë po jap disa shembuj. Ku është ëndrra europiane ‘Shqipërinë si gjithë Europa’.

Ajo është doktrinë e filozofisë shqiptare. Ne u anëtarësuam në NATO, liberalizuam vizat, morëm statusin e vendit kandidat dhe kemi 9 vite në vend numëro, 9 vite prapa kthehu?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga