LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Negociatat për kreun e shtetit/ Zbulohen emrat e propozuar nga deputetët e PD-së

19 Maj 2022, 12:39, Politikë CNA
Negociatat për kreun e shtetit/ Zbulohen emrat e propozuar nga

Enkelejd Alibeaj ka thirrur sot një takim me grupin parlamentar të PD-së, për të propozuar emrat për kandidat për President.

Mbledhja zhvillohet një ditë pasi mazhoranca socialiste i dha të drejtë Alibeajt të propozojë emrin e kandidatit në raundin e dytë dhe të tretë.

“CNA.al” raportoi pak më parë se një ndër emrat e propozuar është Robert Çeku, ish-deputet i PD-së dhe ish-kryetar i KLSH-së.

Ndërkohë, në media raportohet se janë disa emra të propozuar për të pasuar Ilir Metën në krye të Presidencës.

Kandidatët e propozuar për President:

1.Leonard Demi
2.Arben Çeku
3.Dritan Demiraj
4.Dashamir Shehi
4.Jorida Tabaku
6.Rexhep Uka
7.Halim Kosova
8.Leka Zogu
9.Visar Zhiti
10.Lajla Pernaska

Lajmet e fundit nga