LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“O budallenj, ju ratë në grackë”/ Kokalari tregon qëllimin e vizitës së Pompeos

19 Maj 2022, 11:00, Politikë CNA
“O budallenj, ju ratë në grackë”/ Kokalari tregon

Aktivistja shqiptare, e cila jeton në SHBA, Evi Kokalari, ka komentuar vizitën e ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Tiranë.

Në një postim në rrjetet sociale, Kokalari ironizon Taulant Ballën dhe Enkelejd Alibeajn, ndërsa shkruan se u treguan naivë në lidhje me vizitën e Pompeso dhe dolën blof.

Sipas Kokalarit, Pompeo nuk është aq naiv sa të bjerë në lojërat e tyre dhe se ai erdhi për Resistencën Iraniane që shumë po e mbështesin këto vite.

Gjithashtu ajo shkruan se paratë e dhëna nga socialistët për vizitën e Pompeos, do të përdoren për të avancuar çështjen konservatore në Amerikë.

?Oh sa naïve jeni!!!

Kur individ si Taulant Balla dhe Enkeled Alibeaj fërkonin duart se do t?ju vinte Sec. Pompeo e do ta shfrytëzonin për interesat e tyre politik, unë përtypja popcorns dhe me kënaqësinë më të madhe prisja ditën që këta gjenit do dilnin bllof.

Pastaj kaq budallenje jeni që mendonit se Berishës i duhet Pompeo? Pompeo ma ka pranuar personalisht që vjet qe se ka idenë fare për dosjen ?Berisha? dhe nuk do t?ja di as sot.

Vërtet mendoni që Pompeo është aq naiv të bjerë për lojërat tuaja? Jo o budallenjë, ju ratë në grackë. Pompeo ja u bëri të qartë që

1. Kjo vizitë nuk ishte politike

2. Që erdhi për Resistencën Iraniane që shumë po e mbështesin këto vite. Ndërkohë ai ngriti fonde për PAC e tij.

Berisha është argëtuar po aq sa unë këto gjashtë javë. Për ne ky qe një checkmate moment dhe ju premtoj të tjera do pasojnë.

Ndërkohë, faleminderit të gjithë socialistëve shqiptarë që dhuruan fonde për të avancuar çështjen konservatore ne Amerikë. Sekretari Pompeo do bëj gjëra shumë të mirë me ato fonde.?-shkruan Kokalari./CNA.al

Lajmet e fundit nga