LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj vijon “teatrin” për Presidentin/ Ja kë takoi para mbledhjes së grupit

19 Maj 2022, 09:51, Politikë CNA
Alibeaj vijon “teatrin” për Presidentin/ Ja kë takoi para

Një ditë më parë, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i dha të drejtën deputetit Enkelejd Alibeaj të propozojë kandidat për President, në raundin e dytë dhe të tretë.

Ndërkohë, Alibeaj i cili pretendon se është kryetar se e ka komanduar Gazment Bardhi, sot vijon ?teatrin? në selinë blu.

Ndërsa ka njoftuar anëtarët e grupit parlamentar për një mbledhje në selinë blu në mesditë, Alibeaj ka takuar sot deputeten e PDIU, Mesila Doda, dhe kreun e PAA, Agron Duka.

Takimi është zhvilluar në kryesinë e Kuvendit.

Në orën 12 pritet që Alibeaj të takohet me deputetët që e mbështesin për të diskutuar për emra dhe procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri të Republikës./CNA.al

Lajmet e fundit nga