LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha takon demokratët e Beratit/ “U ringritëm, pazaret e Bashës morën fund”

18 Maj 2022, 16:33, Politikë CNA
Berisha takon demokratët e Beratit/ “U ringritëm, pazaret e

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbritur në qytetin e Beratit, aty ku po zhvillon një takim me demokratët e këtij qyteti në kuadër të zgjedhjeve të 22 majit në PD.

Teksa prezantoi platformën e tij, Berisha deklaroi se demokratët janë ngritur për të shpëtuar PD-në në një kohë kur ajo ishte katandisur nga udhëheqja e Lulzim Bashës në një kallp opozitë.

Ish-kryeministri akuzoi dhe Ramën duke thënë se ai e katandisi Shqipërinë në ditën e saj më të zezë, ndërsa shtoi se kryeministri ka bërë vetëm skandale.

U katandis në një forcë politike që nuk mbronte idealet e demokratëve. Më shumë se çdo gjë tjetër pazaret e pandershme të ish-kryetarit Lulzim Basha dhe një grusht drejtuesish të saj. Kaluam 9 vite të vështira dhe të pamerituara.

Të vështira se patëm një qeverisje në fakt në kuptimin më të vërtetë të fjalës, me antipopullore dhe më antikombëtare që nga ditët e zeza të diktaturës deri sot. Një qeverisje e cila siç dihet kalonte nga skandali në skandal.

Nga rekordi i zi në rekordin e zi. Patëm një qeverisje e cila sipas të gjithë treguesve e shndërroi Shqipërinë në delen e zezë të Rajonit për rekordet e saj të zeza“, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga