LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I vinin mesazhe”/ Berisha sulmon Bashën: Në protesta nuk e përmendte emrin e kundërshtarit

18 Maj 2022, 16:58, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha i cili më 22 maj garon për kryetar të Partisë Demokratike, prezantoi para demokratëve të Beratit platformën e tij për drejtimin e selisë blu.

Berisha tha se Lulzim Basha shuante protestat e qytetarëve pasi merrte mesazhe dhe i binte telefoni.

Më tej Berisha deklaroi se Basha nuk guxonte të përmendte emrin e kundërshtarit të tij para demokratëve.

Lideri historik i PD-së tha se Basha më 25 prill u vendos në shërbim të qeverisë me veprime antidemokratike dhe antiligjore.

?Opozita nën drejtimin e Bashës me pasivitetin dhe pazaret e saj nuk ngjallte shpresë kur demokratët vinin nga Berati, Përmeti e shumë qytete të tjera për të protestuar. Ish-kryetarit i binte telefoni, merrte mesazhe dhe nuk guxonte të përmendte emrin e kundërshtarit para jush.

Kjo është e vërteta. Në gjithë këtë dëshpërim që na shoqëroi në kohëra për shkak të historisë së vështirë, PD-ja nuk ishte në lartësinë e idealeve tuaja, por ju qëndruat.

Më 25 prill ishim 620 mijë shqiptarë dhe pas kësaj përsëri Basha do të angazhohej për llogari të qeverisë në veprime antiligjore dhe antidemokratike në parti“, tha Berisha.

Lajmet e fundit nga