LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha ka kërkuar takim me Pompeon?/ Garo i përgjigjet Bollinos: Shpifje, gënjen për llogari të Ramës

18 Maj 2022, 16:29, Politikë CNA
Berisha ka kërkuar takim me Pompeon?/ Garo i përgjigjet Bollinos:

Zëdhënësja e Komunikimit, Floriana Garo, ka hedhur poshtë pretendimet se ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar që të takohet me ish-Sekretarin e shtetit Mike Pompeo. Një shkrim i tillë sipas Garos është publikuar nga media e Carlo Bollinos.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, ajo thotë se këto janë shpifje të ulëta, ndërsa shton se me firmë të Edi Ramës ai ka grabitur tokën e caktuar për ndërtimin e gjimnazit të një zone prej 50 mijë banorësh.

Postimi i Garos:

Nje shpifje e ulet e Karlo Malavites!

Te dashur miq, njeriu qe genjeu boten se shqiptaret vodhen oren e Presidentit Bush, shperndau sot shpifjen e rradhes, sipas te ciles, ish kryeministri Berisha paska kerkuar te takoje ish sekretarin Pompeo, e madje kjo paska sjelle shqetesim tek punonjesit e sigurise ne mjediset e Mac Albania.

Kjo eshte nje shpifje e ulet e nje njeriu te cilesuar nga Z. Berisha si anetar i organizates kriminale te Edi Rames, mbasi me firmen e ketij te fundit, ai ka grabitur token e caktuar per ndertimin e gjimnazit te nje zone prej 50 mije banoresh.

Eshte krejt e qarte se si ne rastin e vizites se Presidentit Bush ashtu dhe ne ate te Sekretarit Pompeo, detyra e Karlo Malavites eshte te genjeje per llogari te atyre qe e ushqejne me prona publike, tendera dhe koncesione./CNA.al

Lajmet e fundit nga