LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet emri/ Kush është kandidati i grupit Basha-Alibeaj për President

19 Maj 2022, 11:34, Politikë CNA
Zbulohet emri/ Kush është kandidati i grupit Basha-Alibeaj për

Një ditë më parë, në mbledhjen e radhës në kuadër të negociatave për zgjedhjen e Presidentit, Taulant Balla i dha të drejtën Enkelejd Alibeajt që të propozojë emrin e kandidatit për President, në raundin e dytë dhe të tretë.

Ndërkohë që Alibeaj vijon mbledhjen me një pjesë të deputetëve të PD-së në selinë blu, CNA.al ka mësuar se emri i kandidatit të grupit Basha-Alibeaj, është Robert Çeku.

Në vitet 1974-1978, Robert Çeku ka mbaruar Fakultetin Ekonomik, dega Financë.

Ai ka qenë deputet i PD në vitin 1996 dhe deputet Partisë Republikane në zgjedhjet e vitit 2001.

Po ashtu më parë ai ka mbajtur edhe postin e kreut të KLSH-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga