LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Rithemelimi" padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

19 Maj 2022, 12:53, Politikë CNA
"Rithemelimi" padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe  kancelarit Donald Xhelili.

Rithemelimi akuzon zyrtarët për ?Shpërdorim detyre?.

Në vijim të qëndrimit të bërë publik nëpërmjet deklaratës së ditës së dielë, dhe në mungesë të reagimit ligjor dhe institucional nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, Partia Demokratike e Shqiperise ka paraqitur sot kallzim penal ndaj kryetarit dhe kancelarit të gjykatës së Tiranës, të cilët në mënyrë të qëllimshme ende nuk i komunikojnë zyrtarisht Partisë Demokratike vendimet gjyqësore të cilat cënojne interesa të ligjshëm të saj.

Partia Demokratike bën thirrje për organet ligjzbatuese që të hetojnë dhe vënë para përgjegjësisë ligjore këdo i cili me veprime të paligjshme tenton të ndikojë proceset ligjore në shqyrtim nga gjykatat, pavarësisht pozicionit që mban!”, thuhet në njoftim/ CNA.al

 

Rithemelimi denoncon skenarin abuziv në Gjykatën e Tiranës/ Paralajmëron kallëzim penal

Lajmet e fundit nga