LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Abuzime me fondet e rindërtimit?/ Kraja i “mbyll gojën” deputetit

20 Maj 2022, 09:40, Politikë CNA
Abuzime me fondet e rindërtimit?/ Kraja i “mbyll gojën”

Kreu i SPAK-ut, Arben Kraja, po raporton sot në Komisionin Parlamentar të Ligjeve.

Gjatë raportimit, ndër të tjera Kraja është pyetur nga deputeti i PD-së, Dashnor Sula, në lidhje me disa raportime në media, ku pretendohet për abuzime me fondet e rindërtimit.

Kraja tha se kjo është çështje që hetohet nga prokuroritë e rretheve dhe se janë në hetim.

?Me sa di unë janë disa prokurori rrethesh gjyqësore që po hetojnë.

Janë çështje në hetim dhe unë mendoj se do të marrin zgjidhje ligjore?, -tha Arben Kraja./CNA.al

Lajmet e fundit nga